•  
      Zdjęcia: Archiwum bazyliki
17.04.2019

Kopia nie wyszła, powstał nowy cudowny obraz

Cudowny obraz Matki Bożej Piekarskiej “wyjechał” na badania do Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Badacze ustalili, kiedy został namalowany.

– Specjalistyczne badania przeprowadzone pod kierownictwem dr hab. Anny Sękowskiej z wydziału konserwacji i restauracji dzieł sztuki ASP są związane przygotowywanymi od lat naukowymi opracowaniami na temat hodogetrii krakowskich. To styl wizerunków Matki Bożej, w jakim powstał między innymi ten piekarski.…


Artykuł ukazał się w GWARKU 16/2019 z 16.04.2019

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.