•  Okolicznościowa pięciozłotowa moneta wyemitowana została w nakładzie do 1 mln 200 tys. sztuk.
     Okolicznościowa pięciozłotowa moneta wyemitowana została w nakładzie do 1 mln 200 tys. sztuk.
13.11.2019

Kopiec Wyzwolenia na pięciozłotówce

7 listopada Narodowy Bank Polski wprowadził do obiegu monetę okolicznościową o nominale 5 zł z serii “Odkryj Polskę”, na której rewersie znajdują się stylizowane wizerunki Kopca Wyzwolenia w Piekarach Śląskich oraz fragmentu koła szybowego z kopalni “Julian”. “Kopiec Wyzwolenia w Piekarach Śląskich to największy i najważniejszy na Górnym Śląsku pomnik upamiętniający powstania śląskie” – napisał Dariusz Pietrucha w folderze emisyjnym.

Okolicznościowa pięciozłotówka wyemitowana została w nakładzie do 1 mln 200 tys. sztuk. Można ją zamienić po cenie nominalnej w Oddziałach Okręgowych NBP. Wszystkie znaki pieniężne emitowane przez NBP, także kolekcjonerskie, są prawnym środkiem płatniczym w Polsce.…


Artykuł ukazał się w GWARKU 45/2019 z 12.11.2019

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.