•  
      Fot. Archiwum
11.03.2020

Koronawirus. Odwołane mecze

10 marca Śląski Związek Piłki Nożnej w Katowicach zadecydował o odwołaniu meczów piłkarskich, które miały odbyć się w najbliższy weekend. Rozpoczęcie rozgrywek w niższych ligach zostało przesunięte o dwa tygodnie, a mecz trzecioligowego Gwarka Tarnowskie Góry przesunięty na maj.

„Komisja do spraw Nagłych Śląskiego Związku Piłki Nożnej z uwagi na potencjalne zagrożenia dla zdrowia i życia uczestników piłkarskich, spowodowane rozprzestrzeniającym się koronawirusem COVID-19 oraz biorąc pod uwagę stanowisko Minister Sportu o odwołaniu wszystkich imprez sportowych" – brzmi komunikat.

Rozpoczęcie rozgrywek seniorskich od IV ligi w dół, młodzieżowych zostało przesunięte o dwa tygodnie i zaplanowane na 29 marca. To samo dotyczy II ligi kobiet, grupy trzeciej. Decyzja dotyczy również najbliższej kolejki III grupy piłkarskiej III ligi, w której gra Gwarek Tarnowskie Góry. Mecz z 14 marca przeniesiono na 13 maja, środę o godz. 18. Gwarek zagra w Legnicy z rezerwą Miedzi. 

Na chwilę obecną następna kolejka ligowa – planowana w sobotę, 21 marca, ma odbyć się zgodnie z terminarzem. Dla tarnogórzan będzie to inauguracja rundy wiosennej na własnym boisku. Zagrają ze Stalą Brzeg. 

(AKTUALIZACJA)

12 marca Zarząd Polskiego Związku Piłki Nożnej podjął decyzję o zawieszeniu rozgrywek III ligi oraz klas niższych: IV ligi, okręgówki, klasy A i B oraz ligi damskiej do 29 marca. Wznowienie rozgrywek przewidziano na pierwszy weekend kwietnia, ale ten termin też może ulec zmianie.

Terminy nieodbytych marcowych kolejek komisje ds. rozgrywek śląskiego Związku Piłki Nożnej i podokręgów ustalą wkrótce. Okno transferowe dla klubów, które nie zdążyły zainaugurować rundy wiosennej, wydłużyło się do momentu odwieszenia rozgrywek.

(aj)


komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.