24.02.2020

Koronawirus. Skrócono im pobyt i wracają do Tarnowskich Gór

W drodze z Lombardii do Tarnowskich Gór jest grupa uczniów Ekonomika. Skrócono im pobyt o połowę w związku z epidemią koronawirusa w niektórych regionach Włoch.

Młodzież z Centrum Edukacji Ekonomiczno – Handlowej im. Karola Goduli w Tarnowskich Górach wyjechała do Italii w ramach programu Erasmus na czterotygodniowe praktyki. Dobra wiadomość jest taka, że u nikogo z uczestników nie zaobserwowano objawów chorobowych. Jednak w związku z falą zachorowań na koronawirusa, które w kilku przypadkach zakończyły się śmiercią, podjęto decyzję o skróceniu pobytu we Włoszech. Młodzież ma być w Tarnowskich Górach jutro rano.

– Powrót koordynuje Konsulat Polski z Mediolanu. Zalecenia sanepidu są takie, żeby po powrocie każdy z uczestników wyjazdu przez dwa tygodnie przebywał w swoim domu – mówi Michał Kampa, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Tarnowskich Górach.

Dzisiaj w Ekonomiku odbyło się spotkanie z rodzicami uczniów. Uczestniczyła w nim przedstawicielka organu prowadzącego szkołę, starosta Krystyna Kosmala. (mir)


komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.