• 06.01.2018

  Królowie na kanapie, Herod z gorylami

  Organizatorzy Orszaku Trzech Króli w Tąpkowicach odważyli się odejść nieco od schematu. Herod bardziej przypominał szefa gangu.

  Orszak ruszył spod szkoły podstawowej. Królowie nie przyjechali ani koniach, ani na wielbłądach, tylko wypasionymi brykami. Na placu przed Biblioteką i Ośrodkiem Kultury zasiedli na kanapie i zaczęli rozmowę z Herodem. Ten pojawił się w obstawie ochroniarzy i pięknych niewiast. Zamiast szat królewskich miał glany i czarny płaszcz. Ostatnie sceny odegrano przed kościołem. Była pantomima i już bardziej tradycyjne przedstawienie w wykonaniu młodszych uczestników orszaku.

  Zdjęcia można obejrzeć w galerii.

  (r)


  komentarze
  „Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

  Wydawca:
  Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

  Adres redakcji:
  42-600 Tarnowskie Góry
  ul. Bytomska 3
  Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
  fax 32-285-37-03
  Poinformuj Gwarka

  Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

   

  Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.