•  W ramach inwestycji zostanie m.in. odbudowany wiadukt w Miasteczku Śląskim.
     W ramach inwestycji zostanie m.in. odbudowany wiadukt w Miasteczku Śląskim. Fot. Jarosław Myśliwski
15.10.2019

Kto wybuduje szybką kolej?

Kolej ogłosiła przetarg na roboty budowlane w ramach projektu “Rewitalizacja i odbudowa częściowo nieczynnej linii kolejowej nr 182 Tarnowskie Góry – Zawiercie”. Do portu lotniczego w Pyrzowicach będą jeździć pociągi osiągające prędkość do 140 km/h. Pasażerowie z Tarnowskich Gór dojadą do lotniska w 15 min.

Biorąc pod uwagę, ile lat mówi się o budowie szybkiej kolei, już sama informacja o ogłoszeniu przetargu na roboty budowlane jest dobrą wiadomością. Do tego etapu inwestycja jeszcze nigdy nie dotarła. Roboty mają zakończyć się do 2022 …


Artykuł ukazał się w GWARKU 41/2019 z 15.10.2019

komentarze
z gmin
z gmin
z gmin
z gmin
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.