•  Część drogi od kilku lat pozbawiona jest oświetlenia. Jest niebezpiecznie dla pieszych, zdarzają się kradzieże, są też problemy z internetem.
     Część drogi od kilku lat pozbawiona jest oświetlenia. Jest niebezpiecznie dla pieszych, zdarzają się kradzieże, są też problemy z internetem. Fot. Agnieszka Reczkin
12.03.2019

Latarnie były, ale gmina musiała je zlikwidować

– Żyjemy jak w średniowieczu – skarży się jeden z mieszkańców ul. gen. Maczka w Tąpkowicach. Część drogi od kilku lat pozbawiona jest oświetlenia. Jest niebezpiecznie dla pieszych, zdarzają się kradzieże, są też problemy z internetem.

– Chodzi o część ulicy od strony Niezdary. Kilka lat temu były tu słupy z oświetleniem. Ale okazało się, że stanęły bez zgody właścicieli gruntów, kilka osób protestowało i w efekcie wójt musiał je zlikwidować. Zniknęły lampy, ale …


Artykuł ukazał się w GWARKU 11/2019 z 12.03.2019

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.