•  – Start był dla mnie trudny, nie dość, że towarzyszył mi stres związany z debiutem na arenie międzynarodowej, to musiałam redukować wagę - mówi Laura Gwiżdż.
     – Start był dla mnie trudny, nie dość, że towarzyszył mi stres związany z debiutem na arenie międzynarodowej, to musiałam redukować wagę - mówi Laura Gwiżdż. Fot. Archiwum prywatne
05.12.2019

Laura Gwiżdż z Nowego Chechła ustanowiła trzy rekordy Polski

Laura Gwiżdż z Nowego Chechła na przełomie listopada i grudnia uczestniczyła w mistrzostwach Europy w trójboju siłowym klasycznym, które odbyły się na Litwie. 16-latka zajęła VIII miejsce i ustanowiła trzy rekordy Polski.

W eliminacjach, które odbyły się kilka miesięcy wcześniej w Skierniewicach podczas V Pucharu Polski w trójboju klasyczny, Laura Gwiżdż wywalczyła brąz w kategorii do 57 kg. – Zawody nie były łatwe, bo musiałam szybko zbić wagę przez rotację wody w organizmie – o 1,5 kg. Do końca nie wiedziałam, czy wystartuję, ale udało się i zdobyłam swój pierwszy rekord Polski w wyciskaniu i kolejny w martwym ciągu. Ten drugi kolejna zawodniczka szybko pobiła. Ale wyniki umożliwiły mi też start w mistrzostwach Europy na Litwie – mówiła w październiku.

Na mistrzostwach Europy wystartowała w niższej kategorii wagowej - do 52 kg juniorek do lat 16, dzięki temu nie była rezerwową. – Udało jej się szybko zrzucić kilka kilogramów i ważyła 51,6 kg. W przysiadzie zaliczyła 82,5 kg, a potem same rekordy Polski: w ławie 52,5 kg, martwy ciąg 125 kg i w trójboju w sumie 260 kg – wylicza jej trener Eugeniusz Mehlich. Podkreśla, że Laurę na zawodach wspierał również trener reprezentacji Polski Arkadiusz Znojek.

– Start był dla mnie trudny, nie dość, że towarzyszył mi stres związany z debiutem na arenie międzynarodowej, to musiałam redukować wagę. Myślę, że dałam z siebie tyle, ile byłam w stanie. Mimo że nie zdobyłam medalu, a mam nadzieję, że przyjdzie na to czas, byłam jedną z najmłodszych zawodniczek i udało mi się poprawić trzy rekordy Polski do lat 16. w kategorii 52 kg – mówi zawodniczka, która na co dzień uczy się w II LO im. S. Staszica .

Alicja Jurasz


Artykuł ukazał się w GWARKU 49/2019 z 10.12.2019

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.