05.12.2019

Leczenie lewatywą

Lekarz z Tadżykistanu opowiadał mi kiedyś, że pensja medyka wynosi w jego kraju równowartość 15 dolarów. Gdy zapytałem go, czy da się za takie pieniądze normalnie żyć, odparł, że w ogóle się nie da przeżyć. Widząc moje zdziwienie, dodał, że władze państwa zakładają, że lekarze utrzymują się dzięki wdzięczności pacjentów i nie ma co przesadzać z ich wynagradzaniem.

W Polsce władze prawdopodobnie zakładają, że pacjentowi nie da umrzeć z głodu rodzina, co motywuje ją do częstego odwiedzania chorego i dzięki temu czuje się on kochany, co podnosi go na duchu. A jak nie ma rodziny,…


Artykuł ukazał się w GWARKU 48/2019 z 03.12.2019

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.