09.08.2017

Lżej i zdrowiej z Naturhouse

Po ubiegłotygodniowych wahaniach, kiedy to zatrzymała mi się woda w organizmie, wracam na dobrą drogę spadku wagi.

To efekt (zapewne) leku, jaki zażywam na ciśnienie, ale i pewnej wytrwałości, a przede wszystkim diety, jaką staram się trzymać. W ogóle to muszę się przyznać, że trzymanie się diety, zwłaszcza w sytuacji, gdy na przykład na stole stoi szklanka z paluszkami, albo miseczka czipsów, czy innych orzeszków, to jest dopiero wyzwanie! Jak tu nie przekąsić, jak nie sięgnąć po jeden, dwa, tylko trzy... Ale tak się to składa. Tu jeden, tam drugi, ówdzie trzeci, tam kawałek czekoladki (bo częstują) tam dwa cukieraski (bo są, trzeba spróbować) i cześć, żegnaj, Gienia, czyli wzrost na wadze.

W ogóle mam takie wrażenie, że myślę wagą. To zjem, tamtego tylko spróbuję, co do trzeciego specjału, to co najwyżej mogę powąchać. Pani Ola z Naturhouse uprzedzała, że łatwo nie będzie, zwłaszcza teraz, kiedy świat pełen pokus jest, zewsząd pachnie grillem, a na upał ludziska pociągają piwo z oszronionych szklanek. (Przecież pisałem, że mnie nie ciągnie do zimnego piwka, widać znowu zaczęło).

Pani Ola pochwaliła mnie za stracony kilogram i dała przepisy na dietę w tym tygodniu. Będę się żywił potrawami z pieczarek. Grzyby, podobno, są niestrawne, więc sycą, a nie tuczą. Tak to sobie tłumaczę. Co do grzybów jest jeszcze jedna, fajna rzecz. Ta mianowicie, że kiedyś sprawa była jasna, bo grzyby były roślinami. Teraz, podobno, to nie rośliny, ale i nie zwierzęta. Czyli... Niech są, czym chcą, byle nie tuczyły.

Jacek Tarski


Artykuł ukazał się w GWARKU 31 z 08.08.2017

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.