13.09.2017

​  Lżej i zdrowiej z Naturhouse

Siedem dni i pół kilo mniej. Szczerze mówiąc, trochę się na swoim organizmie zawiodłem, bo liczyłem, że będzie lepiej. Pani Ola mnie jednak pocieszyła, że wszystko idzie dobrze, można powiedzieć, że zgodnie z planem, powoli i do przodu.

Potem rozmawialiśmy na temat średniej. To jest ja pytałem, czy biorąc pod uwagę wszystkich odchudzających się w Naturhouse, mieszczę się w przeciętnej utracie wagi? Okazuje się, że źle nie jest, bo się jednak mieszczę. To dobrze.

Pani Ola, gdy pytałem ją o to, dlaczego pierwsze ubytki sięgały nawet trzech kilo, odpowiedziała mi, że zawsze tak jest. Organizm szybko przestawia się na inną, lżejszą dietę, stąd i kilogramów ubywa, można rzec, ochoczo. Potem następuje wyhamowanie, bo organizm łapie swój rytm i wszystko dzieje się w tempie "osobniczym", czyli indywidualnie. U mnie wygląda to tak: straciłem ponad kilo, potem trochę przybyło, potem znów było mnie mniej o kilo, teraz o pół kilo. Wypadałoby, żeby następny pomiar wykazał, że ubyło mi znów ponad kilogram. Oby tak było!

Wytyczne co do diety na najbliższych siedem dni nie odbiegają od tych, jakie już otrzymywałem wcześniej. Na śniadanie dwie kanapki, obiad to potrawka z kurczaka z ryżem (udusić z cebulą, papryką i pieczarkami), na kolację sałatka z jajek, w międzyczasie owoce. Nowością jest to, że mogę do kolacji zjeść dwie kromki pełnoziarnistego pieczywa. No więc jem i czekam. Za tydzień okaże się, co z moim osobistym rytmem. Jestem pełen dobrych myśli.

Jacek Tarski


Artykuł ukazał się w GWARKU 36/2017 z 12.09.2017

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.