20.09.2017

Lżej i zdrowiej z Naturhouse

Dobra wiadomość jest taka, że nie przybyło mi ani pół kilo. Zła jest natomiast taka, że nie spadłem z wagi ani o dziesięć deko. Czyli zero, nul, nic, ani wte, ani wewte. Czemu?

Odpowiedź dość łatwa. Brak regularności. Po tych paru miesiącach odchudzania mam już dosyć dobrze wyregulowany organizm. Teraz reaguję na każde zakłócenie, zjem coś nie wtedy, kiedy trzeba, nie zjem, przegryzę w międzyczasie, nie zachowam regularności i wszystko widać jak na dłoni. Waga nie kłamie. Gdybym jadał wtedy, kiedy trzeba, byłoby wszystko okej, czy jak kto woli git.

Zachwiana regularność spożywania posiłków to oczywiście moja wina. No ale człowiek automatem nie jest. W ciągu zeszłego tygodnia wiele wokół mnie się działo, życie potrząsało nowości kwiatem, co skutecznie uniemożliwiało zachowanie rytmu posiłków, przewidzianych mniej więcej co trzy godziny. Ale, z drugiej strony, wizyta miłych gości, widywanych przeze mnie ze dwa, trzy razy w roku, to jakieś wytłumaczenie jest.

Teraz wracam do dawnego tempa, rytmicznego życia. Goście jadą do domu, nie będzie więc zamieszania, nie będzie pokus, nie będzie niczego, jak mawiał Krzysztof Kononowicz. Będę ja z moją dietą, z moją wagą, z moim wyzwaniem. Jeszcze zaimponuję pani Oli i całemu Naturhouse. Zresztą już teraz mogę powiedzieć, że źle z moją wagą nie jest, bo sporo zrzuciłem.

Czekam więc przyszłego tygodnia i kolejnego ważenia. Pani Ola mówi, że jeśli zachowam reżim, będzie dobrze. Ze swojej strony obiecuję, że zachowam. Wyniki wyjdą na wadze.

Jacek Tarski


Artykuł ukazał się w GWARKU 37/2017 z 19.09.2017

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.