•  Tarnowskie Góry nie znalazły się na trasie wizyty radzieckiego przywódcy. Jednak liczne delegacje zakładów pracy z ówczesnego powiatu tarnogórskiego witały go w okolicznych miastach, zwłaszcza w Bytomiu.
     Tarnowskie Góry nie znalazły się na trasie wizyty radzieckiego przywódcy. Jednak liczne delegacje zakładów pracy z ówczesnego powiatu tarnogórskiego witały go w okolicznych miastach, zwłaszcza w Bytomiu. Fot. archiwum
23.07.2019

Lipcowa sobota z Leonidem Breżniewem

“Niech żyje towarzysz Breżniew”, “Niech żyje Komunistyczna Partia Związku Radzieckiego”. “Niech żyje przyjaźń polsko-radziecka” – niosło się w sobotę, 20 lipca 1974 r. po ulicach kilku śląskich i zagłębiowskich miast. 45 lat temu w województwie katowickim gościł przywódca państwa radzieckiego, sekretarz generalny KC KPZR Leonid Breżniew.

"Niech żyje towarzysz Breżniew", "Niech żyje Komunistyczna Partia Związku Radzieckiego". "Niech żyje przyjaźń polsko-radziecka" – niosło się w sobotę, 20 lipca 1974 r. po ulicach kilku śląskich i zagłębiowskich miast. 45 lat temu w województwie katowickim gościł…


Artykuł ukazał się w GWARKU 29/2019 z 23.07.2019

komentarze
z gmin
z gmin
z gmin
z gmin
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.