•  Paulina Kuchara - Białek i Jacek Białek wykorzystali najważniejszy dzień w życiu, żeby pomóc bezdomnym psom i kotom. Na zdjęciu z Dorotą Smyłą z Cichego Kąta.
     Paulina Kuchara - Białek i Jacek Białek wykorzystali najważniejszy dzień w życiu, żeby pomóc bezdomnym psom i kotom. Na zdjęciu z Dorotą Smyłą z Cichego Kąta. Zdjęcia: Joanna Musiał
28.06.2019

Ślubna zbiórka zamiast kwiatów

670 zł, jeden grosz i 10 funtów – tyle podczas przyjęcia weselnego zebrali Paulina Kuchara-Białek i Jacek Białek. Poprosili gości weselnych, żeby zamiast kupowania im kwiatów wsparli bezdomne zwierzęta.

– Uważamy, że zamiast kwiatów czy trunków wszelakiej maści lepiej komuś pomóc. Chcemy zachęcić inne młode pary do przekazywania pieniędzy na cele charytatywne. Ślub to dobra okazja do organizowania zbiórek konkretnych produktów jak maskotki, przybory szkolne, karmy. A schroniska cały czas potrzebują pomocy finansowej, można im pomóc w ten sposób, a może niektórych zachęci to do wolontariatu lub adopcji – mówi Paulina Kuchara-Białek. 

Zebrane w czasie wesela pieniądze 18 czerwca zostały oficjalnie przekazane wolontariuszom azylu "Cichy Kąt" w Tarnowskich Górach.

(aj)


Artykuł ukazał się w GWARKU 26/2019 z 02.07.2019

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.