13.11.2019

Ludzie rakotwórczy

“Rak w powietrzu” - artykuł o takim tytule ukazał się na pierwszej stronie “Gwarka” jakieś 20 lat temu. Kornelia Kowalczyk (już na emeryturze), naczelnik wydziału ochrony środowiska tarnogórskiego magistratu, mówiła o rakotwórczych dioksynach, których gwałtownie przybywa w powietrzu, gdy ktoś pali śmieci.

Redakcyjny kolega Gabriel Kessner (na emeryturze od kilku lat) poszedł na ul. Gruzełki w Tarnowskich Górach i zrobił zdjęcie, od którego oglądania odechciewało się oddychać. Dzielnica willowa, mieszkają tam zasobni ludzie, średnia statystyczna, jeżeli chodzi o wykształcenie…


Artykuł ukazał się w GWARKU 45/2019 z 12.11.2019

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.