10.04.2019

Ludzie to też pieniądz?

Za artykuł czy inny materiał dziennikarski ktoś musi zapłacić, bo zebranie informacji, zweryfikowanie, napisanie tekstu, potem zredagowanie i korekta, to praca. Jeżeli coś jest za darmo i nie towarzyszą temu reklamy lub nie podano źródła finansowania (np. z jakiegoś programu unijnego), prawdopodobnie zapłacił za to ktoś, kto chce nam zrobić wodę z mózgu. Kiedyś wydawano gadzinówki, teraz produkują się trolle internetowe. “Ludzie to jest, jakby nie patrzeć, też pieniądz” – stwierdził jeden z bohaterów reportażu o fabryce trolli.

Przegląd Tarnogórski, ten wydawany od 2015 r., był rozdawany za darmo, reklam w nim nie było wcale, ogłoszenia tylko ze starostwa. Skąd wydawca miał pieniądze na zapłacenie dziennikarzom czy drukarni? Można go było przynajmniej namierzyć i spotkać…


Artykuł ukazał się w GWARKU 15/2019 z 09.04.2019

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.