•  Zdzisław Wielochowski ma 91-lat i po raz drugi będzie kwestował jako wolontariusz. WOŚP wspiera od lat.
     Zdzisław Wielochowski ma 91-lat i po raz drugi będzie kwestował jako wolontariusz. WOŚP wspiera od lat. Zdjęcia: Archiwum prywatne
09.01.2020

Ma 90 lat i kwestuje dla WOŚP

Od lat wspierał zbiórki Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, w ubiegłym roku zdecydował się dołączyć do wolontariuszy i samemu kwestować. Blisko 91-letni Zdzisław Wielochowski weźmie udział również w tegorocznym finale WOŚP.

– Tata 27 stycznia skończy 91 lat. Od wielu lat wspierał WOŚP jako darczyńca. Rok temu zaangażował się jako wolontariusz w zbiórkę i bardzo mu się spodobało. Satysfakcja była tak duża, że postanowił zgłosić się do kolejnego finału – mówi córka, Katarzyna Pilot, która w ubiegłym roku towarzyszyła ojcu. Zdzisław Wielochowski kwestował też z wnukiem, Piotrem.

Często dochodziło do zabawnych sytuacji, bo większość osób jest przyzwyczajonych do kwestującej młodzieży. – Bywało, że starsze osoby wrzucając pieniądze do puszki były zdziwione. Wdawali się w dyskusję z tatą, licytowali na wiek i zwykle okazywało się, że jest od nich starszy, nawet o 10 lat. Ale nie wygląda na swoje lata, ma dużo sił do chodzenia i jest szczupły – opisuje Katarzyna Pilot. Dodaje, że niektórzy seniorzy deklarowali, że zastanowią się nad dołączeniem do wolontariuszy. – Ważne tylko, żeby ktoś im towarzyszył, chodzi o bezpieczeństwo – podkreśla.

W ubiegłym roku pan Zdzisław otrzymał list z podziękowaniami od Jurka Owsiaka. –To było bardzo miłe, cieszy nas, że tata został zauważony. Warto przypomnieć, że WOŚP wspierał też seniorów i zbierał na doposażenie oddziałów geriatrycznych – mówi Katarzyna Pilot.

(aj)


komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.