07.11.2017

Małżeńskie jubileusze w Zbrosławicach [FILM]

Dziesięć par mogło pochwalić się 50-letnim stażem małżeńskim, cztery 55-letnim, a jedna nawet 60-letnim. Dziś, 7 listopada w Centrum Usług Publicznych w Zbrosławicach jubileusze długoletniego pożycia świętowały kolejne małżeństwa z terenu gminy.

Wójt Wiesław Olszewski, który z wicewójt Katarzyną Sosadą i kierownik USC Weroniką Kaczmarek podejmował jubilatów, przypomniał, że 25 października w tym samym miejscu odbyła się podobna uroczystość. – Za każdym razem przy takich okazjach jestem pełen podziwu dla osób, które potrafią przeżyć w zgodzie tyle lat, wspólnie przechodząc różne życiowe zakręty, przeżywając razem radości i smutki – mówił.

Szczególne powody do satysfakcji mieli "diamentowi" jubilaci, państwo Jadwiga i Paweł Pompowie z Boniowic, którzy są ze sobą już 60 lat. On rodem z Kluczborka, emerytowany górnik, ona rodowita boniowiczanka, gospodyni domowa. Ślub brali 4 listopada 1957 roku w kościele parafialnym w Karchowicach. – Poznaliśmy się w Kamieńcu, gdzie oboje pracowaliśmy. Doczekaliśmy się dwójki dzieci, 4 wnucząt i 4 prawnucząt. Na emeryturze, jak przystało na byłego górnika, zajmuję się gołębiami pocztowymi i ogrodem. Żona także lubi ogród, a szczególnie kwiaty – mówi Paweł Pompa.

Złote gody obchodzili: Barbara i Wilhelm Bochonowie, Leokadia i Jerzy Dymkowie, Jadwiga i Jan Molendowie, Urszula i Zygmunt Nierobiszowie, Maria i Paweł Sonnkowie, Krystyna i Józef Stasiakowie, Ewelina i Roman Szulcowie, Jan i Helena Treflerowie, Anna i Rajnold Watollowie, Weronika i Antoni Ziajowie. Szmaragdowy jubileusz był udziałem Eweliny i Ernesta Dudków, Marii i Gintera Siwych, Zigrid i Józefa Sosadów oraz Jadwigi i Józefa Wołoszynów.

Na jubilatów czekały medale z różą i pamiątkowe plakietki, a także upominki, symboliczne lampka szampana, a przede wszystkim serdeczne życzenia. Odśpiewano także tradycyjne "100 lat".

Krzysztof Garczarczyk


komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.