•  W sobotę, 18 maja odbędzie się VIII Tarnogórski Bieg Przełajowy.
     W sobotę, 18 maja odbędzie się VIII Tarnogórski Bieg Przełajowy. Fot. Alicja Jurasz
17.04.2019

Majowe bieganie

W maju kalendarz biegowy w Tarnowskich Górach i okolicy pęka w szwach. Biegacze mają w czym wybierać: w Tarnowskich Górach odbędzie się bieg w parku Miejskim, w Tworogu będą biegać po lesie, a w Kaletach można dołączyć do kolejnej edycji Wings For Life. Niestety, odwołano 4. Tarnogórski Półmaraton.

Jak informują organizatorzy półmaratonu powodem jest zbyt mało zapisów i brak zainteresowania ze strony sponsorów. Półmaraton i towarzyszący mu bieg na 10 km oraz marsz nordic walking miały odbyć się 3 maja. W tym czasie w okolicy nie brak innych imprez biegowych w okolicy, co mogło mieć wpływ na słabą frekwencję. "Dołożymy wszelkich starań aby wpłacone przez was pieniądze dotarły jak najszybciej na konta" – zapowiadają organizatorzy.

W niedzielę, 5 maja w Zielonej w Kaletach odbędzie się kolejna edycja biegu Wings for Life. Początek o godz. 13. Dystans do pokonania to 4,1 km. Celem Wings for Life jest zbieranie funduszy na rehabilitację i opracowywanie metod leczenia osób z urazami rdzenia kręgowego. Są na to przeznaczane opłaty startowe w wysokości 15 euro, które w całości trafiają na konto fundacji. Żeby się zapisać trzeba ściągnąć aplikację Wings for Life na telefon, a potem zarejestrować się lub zalogować.

W sobotę, 11 maja w Tworogu odbędzie się bieg V Tworogowska Dycha po Trowie. Bieg oraz marsz nordic walking rozpoczną się o godz. 12. Trasa liczy 10 km i prowadzi leśnymi drogami o nawierzchni gruntowej. Start i meta zlokalizowane są na boisku przy szkole podstawowej w Tworogu. Do końca kwietnia zapisy, prowadzone przez stronę internetową zmierzymyczas.pl, kosztują 35 zł, a zawodnicy, którzy opłacą start, otrzymują pełny pakiet startowy. Potem będzie można się zapisać w dniu imprezy, koszt to 50 zł, bez gwarancji pakietu startowego. Przed głównym biegiem o godz. 11 odbędą się biegi dla dzieci w różnych kategoriach wiekowych. Udział jest bezpłatny, ale również obowiązują zapisy na zmierzymyczas.pl.

W sobotę, 18 maja odbędzie się VIII Tarnogórski Bieg Przełajowy. Biegacze będą rywalizować na terenie parku Miejskiego w Tarnowskich Górach. Bieg główny na dystansie 10 km rozpocznie się o godz. 13, jednocześnie wystartuje młodzież, która do pokonania będzie miała 3,33 km. Ale w ramach imprezy odbędą się też: bieg dla niepełnosprawnych (godz. 9, 400 m), bieg skrzata (godz. 9.30, 400 m), Tarnogórska Mila (godz. 10, 1,6 km), marsz nordic walking (godz. 11, 6,66 km). Tarnogórska szkoła podstawowa, której uczniowie w największej liczbie ukończą Tarnogórską Milę otrzyma bon na sprzęt sportowy wartości 500 zł. Zapisać można się na stronie internetowej elektronicznezapisy.pl. Do końca kwietnia wpisowe wynosi 35 zł (bieg 10 km i marsz) i 20 zł (dla młodzieży). Potem do 8 maja wpisowe wynosi odpowiednio 40 zł i 20 zł, a w dniu imprezy – 60 zł i 30 zł.

(aj)


Artykuł ukazał się w GWARKU 16/2019 z 16.04.2019

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.