• Uczniowie budowali roboty sprzątające z wbudowanym systemem sterowania.
    Uczniowie budowali roboty sprzątające z wbudowanym systemem sterowania. Fot. Archiwum szkoły
30.05.2017

Mali konstruktorzy robotów

Maszyny sprzątające z wbudowanym systemem sterowania wcale nie muszą być dziełem dorosłych. Przekonali się o tym uczniowie Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 13 w Tarnowskich Górach.

W ubiegły czwartek, 25 maja, w tarnogórskiej „Trzynastce” odbyły się nietypowe warsztaty, podczas których uczniowie mieli okazję poznać podstawy robotyki i programowania. Poza teorią nie zabrakło zajęć praktycznych. Maluchy, podzielone na 4-5-osobowe grupy, budowały z klocków roboty sprzątające. Każda maszyna była wyposażona w silnik, czujniki odległości i koloru oraz tzw. kostkę, czyli mały komputer sterujący całym mechanizmem. Po zakończeniu prac, na specjalnej macie, roboty „walczyły” o miano najlepszego urządzenia sprzątającego.

Warsztaty poprowadziła Anna Szczygieł, właścicielka tarnogórskiej firmy zajmującej się przeprowadzaniem interaktywnych warsztatów z robotyki i programowania, których celem jest zachęcanie dzieci i młodzieży do poszerzania wiedzy z zakresu nauk ścisłych oraz zainteresowań najnowszymi technologiami.

(ap)


komentarze
z gmin
z gmin
z gmin
z gmin
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.