•  Sylwester Kurek i podopieczni z rocznika 2009. Wspólnie z młodszymi kolegami zagrają w czerwcu na Stadionie Śląskim.
     Sylwester Kurek i podopieczni z rocznika 2009. Wspólnie z młodszymi kolegami zagrają w czerwcu na Stadionie Śląskim. Fot. Marzena Stanek
09.02.2019

Mali piłkarze Gwarka zagrają na Stadionie Śląskim

Dwie młodzieżowe drużyny TS Gwarek Tarnowskie Góry wezmą udział w Klubowych Mistrzostwach Polski, które odbędą się w czerwcu na płycie głównej Stadionu Śląskiego. Do zawodów zakwalifikowały się drużyny z roczników 2009 i 2010.

– To wielkie wydarzenie i dla klubu, i dla miasta, wyróżnienie dla dzieci, rodziców i dla mnie jako trenera. Dzieci zasłużyły na swój udział, rozwijają się fantastycznie i zostało to zauważone na szczeblu centralnym. Niedawno graliśmy na turnieju w Głuchołazach, poszło nam bardzo dobrze i zajęliśmy II miejsce. Byli tam obserwatorzy z Polskiego Związku Piłki Nożnej. Kilka dni potem skontaktowali się z nami i zaprosili do udziału w mistrzostwach. Zapraszamy już teraz wszystkich na Stadion Śląski w Chorzowie, żeby dopingować piłkarzy. Turniej będzie pokazywała telewizja Polsat Sport. Będziemy się starać reprezentować nasz Gwarek najlepiej, jak tylko możemy. Dla zawodników będzie to możliwość sprawdzenia się i sportowej rywalizacji na tle bardziej utytułowanych drużyn – mówi trener drużyn młodzieżowych Akademii Piłkarskiej Gwarka Tarnowskie Góry Sylwester Kurek.

22 czerwca na stadionie będą walczyć m.in. drużyny z rocznika 2009 (w sumie 32 zespoły), dzień później zawodnicy z 2010 (64 zespoły). Do każdej grupy trafią po cztery zespoły, a do kolejnej fazy turnieju przejdą po dwie najlepsze. Następnie turniejowa drabinka wyłoni drużyny, które zagrają w finale. Reprezentanci Gwarka będą mieli możliwość sprawdzić się na tle swoich rówieśników z całej Polski. W ogólnopolskim finale rozgrywanym w Chorzowie tarnogórzanie mogą trafić np. na Lechię Gdańsk, Jagiellonię Białystok, Legię Warszawa, Lecha Poznań czy Górnika Zabrze.

Alicja Jurasz


Artykuł ukazał się w GWARKU 7/2019 z 12.02.2019

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.