•  Radny Śnietka pytał o uchwałę w sprawie ograniczenia sprzedaży alkoholu na Rynku, teraz ma pretensje, że o tym napisaliśmy i twierdzi, że to manipulacja
     Radny Śnietka pytał o uchwałę w sprawie ograniczenia sprzedaży alkoholu na Rynku, teraz ma pretensje, że o tym napisaliśmy i twierdzi, że to manipulacja
08.03.2018

Manipuluje, insynuując manipulację

Tarnogórski rajca miejski Janusz Śnietka broni się przed internautami, których rozdrażnił interpelacją na temat prohibicji na Rynku po godz. 21. Broni się zarzucając nam manipulację i rozpowszechnianie fake newsów, nie wskazując ani gdzie ta manipulacja, ani na czym miała polegać. Jak zatem nazwać to, co robi rajca Śnietka?

Chodzi o artykuł ,"Prohibicja i inne pomysły panów radnych", jaki ukazał się w "Gwarku", a raczej o jego fragment radnego Śnietki dotyczący: "Tym razem radny Janusz Śnietka dał się poznać jako orędownik trzeźwości. Zapytał, kiedy zostanie przedstawiony projekt uchwały, ograniczającej sprzedaż napojów alkoholowych na Rynku. Radny chciałby, aby czasowa prohibicja obowiązywała od godziny 21. Podobno rzecz w tym, iż konsumenci napojów wyskokowych zakłócają ciszę nocną i przeszkadzają mieszkańcom. To w ich interesie miał występować radny. Podobno nawet, jak twierdził, mieszkańcy Rynku i przyległości słali w tej sprawie skargi".

Gdzie tu manipulacja? Gdzie fake news? Radny opublikował nawet w internecie fragment swej interpelacji. I co z niego wynika? Tylko tyle, że radny powiedział dokładnie to, o czym napisaliśmy (co prawda go nie cytując) i jeśli ktoś chce mówić o manipulacji i fake newsie, to raczej niech myśli o radnym, nie o nas. Bo na czym miałaby polegać manipulacja i kłamstwo? Na tym, że w ogóle o nim napisaliśmy? A może na tym, że radny co prawda pytał o to, ale tak naprawdę nie chce, by prohibicję wprowadzano? 

Złotousty radny błysnął na sesji nie tylko samym faktem pytania o prohibicję, ale także tym, iż w kontekście tego uważa, że czas na to, by "pobudzić aktywność". Będzie to pierwszy w dziejach światowej ekonomii przypadek pobudzania aktywności zakazami. (JT)


komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.