•  Brązowe ikony to drzewa martwe lub zamierające. Czarne – przewrócone lub z naderwanym korzeniem. Czerwone ikony, które dominują, to drzewa zdrowe, ale przeznaczone do wycinki.
     Brązowe ikony to drzewa martwe lub zamierające. Czarne – przewrócone lub z naderwanym korzeniem. Czerwone ikony, które dominują, to drzewa zdrowe, ale przeznaczone do wycinki. Fot. Archiwum
25.01.2020

Mapą w wycinkę parku Miejskiego

Wrócił temat rewaloryzacji parku Miejskiego w Tarnowskich Górach. Wszystko za sprawą mapy wycinki 929 drzew, którą przygotowała grupa Tarnogórski Drzewoszum. W czasie dwóch tygodni mapa miała już 6 tys. wyświetleń.

Mapę można obejrzeć tutaj. Rewaloryzacja parku, który w 2017 został wraz z Zabytkową Kopalnią Srebra został wpisany na Listę światowego dziedzictwa UNESCO, budzi kontrowersje, bo wiąże się z wycinką 929 drzew. Wielu mieszkańców ma wątpliwości, czy skala cięć musi być tak duża. Ale…


Artykuł ukazał się w GWARKU 4/2020 z 28.01.2020

komentarze
z gmin
z gmin
z gmin
z gmin
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.