•  
      Fot. Jarosław Myśliwski
25.04.2019

Mapping opowie o śląskich gigantach

Daleko ponadprzeciętni, budowali mocną pozycję Tarnowskich Gór, a także Śląska. Jacy byli? O tym opowie widowisko mappingowe “Ci wspaniali Ślązacy”.

Pokaz mapingowy to wyświetlanie na trójwymiarowej powierzchni filmu wzbogaconego o gamę efektów specjalnych, wizualnych i dźwiękowych. – W Tarnowskich Górach zostanie zaprezentowana najnowsza technologia mappingowa, a przestrzenny dźwięk i specjalnie skomponowana muzyka dopełnią widowiska, które opowiada o najwybitniejszych Ślązakach – zapowiada Łukasz Zimnoch ze Stowarzyszenia Wrazidlok.

Ma to być pierwszy w Polsce pokaz mappingowy na sklepieniu kościoła. Odbędzie się 10-11 maja w kościele Zbawiciela przy rynku w Tarnowskich Górach. Pokaz będzie można oglądać w godz. 8-23.

– Opowiemy o siedmiu ważnych postaciach z historii Śląska i Tarnowskich Gór – zapowiada Łukasz Zimnoch. Będą to: założyciele Tarnowskich Gór - Jan II Dobry z rodu Piastów i książę karniowski Jerzy von Ansbach z rodu Hohenzollernów, przemysłowiec John Baildon, Rudolf von Carnall, o którym ostatnio wiele mówiło się w Tarnowskich Górach, Matka Ewa – symbol dobroczynności, polityk Wojciech Korfanty oraz ród Henckel von Donnersmarck.

Wstęp na mapping jest wolny, natomiast po nim można wybrać się na przechadzkę po mieście z przewodnikiem. Godzinne oprowadzanie kosztuje 10 zł od uczestnika (uczniowie 5 zł), dwugodzinne: 15/7,5 zł. Przewodnika można zamówić: emagnaci@gmail.com. (mir)


Artykuł ukazał się w GWARKU 18/2019 z 07.05.2019

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.