• 15.10.2016

  Maraton na Księżej Górze

  70 biegowych ekip rywalizowało w Sztafetowym Maratonie Miast i Gmin, który 15 października odbył się na Księżej Górze w Radzionkowie. Impreza przyciągnęła biegaczy z całego Śląska, ale najsilniejszą reprezentacją okazali się gospodarze. Grupa biegowa Cidry Lotajom wystawiła aż 15 zespołów.

  Drużyny składały się z pięciu biegaczy. Każdy z nich miał do pokonania 8,4 km malowniczej, ale miejscami trudniej trasy z podbiegami i zakrętami. Zawodnicy czuli większą odpowiedzialność, bo musieli pracować na wynik całego zespołu, a nie wyłącznie na swój. Bieg po raz drugi zorganizował Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Radzionkowie i po liczbie uczestników widać, że pomysł spodobał się w środowisku biegowym.

  W gronie 70 zespołów zdecydowanie wyróżniał się kobiecy team Cidry Lotojom w składzie: Anna Frej, Anna Adamczyk, Justyna Dziubek, Anna Gowik i Anna Gumulak. Z pewnością były najczęściej fotografowaną ekipą, ze względu na kolorowe, kobiece i pomysłowe stroje do biegania. – Przeczytałyśmy, że będzie konkurs na najbardziej oryginalne stroje i postanowiłyśmy spróbować. Miały fajnie wyglądać, ale nie przeszkadzać w bieganiu. Szycie zleciłyśmy, bo to nie w krawiectwie się specjalizujemy. Opaska okazała się bardzo praktyczna, bo podtrzymuje włosy, a tiulowa spódnica niesie nas w biegu – mówiły. W sztafecie pobiegły po raz pierwszy, poznały się w grupie Cidrów. – W grupie siła, bardzo się wspieramy – podkreślały. (aj) 

  Jeszcze więcej zdjęć: tutaj


  komentarze
  „Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

  Wydawca:
  Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

  Adres redakcji:
  42-600 Tarnowskie Góry
  ul. Bytomska 3
  Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
  fax 32-285-37-03
  Poinformuj Gwarka

  Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

   

  Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.