30.11.2018

Maraton z gwiazdami

Wanda Panfil, zwyciężczyni maratonów w Nowym Jorku, Tokio, Londynie, Bostonie i Nagoi, olimpijczyk Jan Huruk i wiele innych gwiazd polskiego maratonu było gośćmi XV Maratonu Komandosa. WKB Meta Lubliniec zorganizowało go w sobotę w Kokotku.

Jak można się było spodziewać, walka o zwycięstwo rozegrała się pomiędzy Piotrem Szpiglem a Arturem Pelą. Pierwszy maraton w Kokotku wygrał czterokrotnie, w 2015 r. "złamał" 3 godziny, w ubiegłym roku był na mecie zaledwie 30 sekund przez Pelą. Ten wygrał w świetnym stylu tegoroczną 100 Komandosa, zajął I miejsce w Maratonie Komandosa w 2016 r., ale przed startem sporo mówiło się o jego niedyspozycji po niedawnym maratonie w Bejrucie. Nie było tego jednak widać po pierwszych 21 km w Kokotku. Pelo pokonał pierwsze okrążenie z zapasem 4 min. nad Szpiglem. Potem jednak zaczął słabnąć. Ostatecznie do mety dotarł jako 5. po 3 godz. 36 min. i 55 s. Tegoroczny Maraton Komandosa wygrał Piotr Szpigiel z wynikiem 3:12:19. 

Gośćmi XV Maratonu Komandosa były gwiazdy polskiego maratonu. – Przyjechała mistrzyni świata Wanda Panlif, medaliści mistrzostw Europy, mistrzowie Polski w biegach na różnych dystansach, ale przede wszystkim w maratonie. To dla nas wielki zaszczyt i przyjemność gościć ich w Lublińcu. Z tego co wiem, jest to pierwszy w Polsce taki zjazd maratończyków – mówi Zbigniew Rosiński, wiceprezes WKB Meta Lubliniec.

W sumie do Kokotka przyjechało ponad 31 wybitnych polskich maratończyków. – Aż ciary przechodzą, gdy widzi się taką historię polskiej lekkiej atletyki w jednym miejscu. Okazuje się, że niektórzy z nich nie widzieli się przez 30 lat – mówi Zenon Nowakowski, komentator imprez biegowych.

Jarosław Myśliwski


Artykuł ukazał się w GWARKU 47/2018 z 27.11.2018

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.