• Od lewej: Edward Damowski, członek zarządu KORiS Śląsk, Paweł Torbus, Tomasz Komorowski, Marcin Fisior, Tadeusz Psiuk, prezes KORiS Śląsk, oraz Jerzy Michura, prezes Śląskiego Związku Podnoszenia Ciężarów.
    Od lewej: Edward Damowski, członek zarządu KORiS Śląsk, Paweł Torbus, Tomasz Komorowski, Marcin Fisior, Tadeusz Psiuk, prezes KORiS Śląsk, oraz Jerzy Michura, prezes Śląskiego Związku Podnoszenia Ciężarów. Fot.archiwum Śl.ZPC
14.03.2019

Memoriał Tadeusza Dembończyka

9 marca na obiekcie Kolejowego Ośrodka Rekreacji i Sportu Śląsk w Tarnowskich Górach odbył się II Memoriał Tadeusza Dembończyka w podnoszeniu ciężarów. Impreza upamiętniająca znakomitego tarnogórskiego sztangistę, brązowego medalistę olimpijskiego z Moskwy w 1980 roku, była również okazją do uczczenia 95. rocznicy powstania klubu Śląsk Tarnowskie Góry.

W zawodach wystartowało ponad 30 zawodniczek i zawodników z okręgu śląskiego, jak również z Opola. Licznie zgromadzonych gości powitał prezes tarnogórskiego klubu Tadeusz Psiuk. Historię Śląska i działających w nim sekcji przedstawił pokrótce Jerzy Michura, prezes Śląskiego Związku Podnoszenia Ciężarów.

W zawodach, wśród juniorek pierwsze dwa miejsca zajęły zawodniczki GKS Andaluzja Transbed Piekary Śląskie. Zwyciężyła Roksana Bukarz (z rezultatem 189,6 pkt.), przed Weroniką Pawlik (170,1 pkt.). Na trzecim miejscu uplasowała się Wiktoria Bańczyk (167,1 pkt.) z MOSiR-u Łaziska. Wśród mężczyzn zwycięzcą okazał się Tomasz Komorowski (306,3 pkt.) z MOS Opole, drugi był Marcin Fisior (251,1 pkt.), reprezentujący KORiS Śląsk, a trzeci Paweł Torbus (250,5 pkt.) z MOSiR-u Łaziska.

– Organizatorzy, zawodnicy, działacze i sympatycy podnoszenia ciężarów dziękują serdecznie władzom miasta i powiatu za pomoc finansową, dzięki której mogły odbyć się tak piękne zawody – zaznacza Jerzy Michura. (K)


komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.