• Nagrody i wyróżnienia wręczali burmistrz Arkadiusz Czech i wiceburmistrz Jolanta Tuszyńska.  
    Nagrody i wyróżnienia wręczali burmistrz Arkadiusz Czech i wiceburmistrz Jolanta Tuszyńska.   Fot. Krzysztof Garczarczyk
11.05.2018

Miasto dziękuje sportowcom

51 nagród, 25 wyróżnień i 45 stypendiów przyznał burmistrz Arkadiusz Czech tarnogórskim sportowcom za wysokie wyniki sportowe w 2017 roku. Uroczystość uhonorowania wyróżniających się zawodników, trenerów i działaczy odbyła się 8 maja w Tarnogórskim Centrum Kultury.

"Jestem tak cholernie utalentowanym facetem! Może zacznę malować albo coś..." powiedział kiedyś sir Alex Ferguson, wieloletni menedżer Manchester United, pytany o to, co będzie robił na emeryturze. Do słów słynnego trenera, mającego ostatnio poważne problemy ze zdrowiem, nawiązał burmistrz Czech, życząc sportowcom, by dobrze wykorzystali swoje największe talenty. – Nie mam nic przeciwko malowaniu, ale róbcie to, co potraficie najlepiej, w czym jesteście naprawdę dobrzy, w czym odnosicie sukcesy – apelował.

Tarnogórski sport niewątpliwie ma się czym pochwalić, o czym szczegółowo i ze szczyptą humoru mówili prowadzący galę w TCK Zdzisław Franus i Janusz Wtorek z referatu sportu i zdrowia urzędu miejskiego. Jeśli przed laty Tarnowskie Góry na niwie sportu kojarzyły się głównie z podnoszeniem ciężarów, to dziś wiodącymi dyscyplinami w mieście są karate, tenis stołowy, szachy, hokej na trawie, judo i ju-jitsu, a ostatnio, za sprawą świetnej postawy Gwarka w III lidze, coraz więcej mówi się o naszych piłkarzach. Tarnogórzanie odnoszą jednak sukcesy także w mniej popularnych dyscyplinach sportu, nieraz jako zawodnicy klubów w innych miastach. Mamy duże osiągnięcia w kulturystyce, strzelectwie, jeździectwie, żeglarstwie, wędkarstwie czy wrotkarstwie. Coraz więcej sukcesów odnoszą nasi najmłodsi sportowcy: lekkoatleci z Championa Lasowice czy pływacy z MKS Park Wodny, spośród których może wyrośnie talent na miarę mistrzostw Europy, świata lub olimpiady.

– Sukcesy, nie tylko w sporcie, nie przychodzą same, wymagają wiele wysiłku i czasu, którego niestety tak często brakuje. W naszym klubie, Ósemce Tarnowskie Góry, oprócz sekcji hokeja na trawie, od niedawna mamy też sekcję badmintona. Jest z tym wszystkim bardzo dużo roboty – powiedział nam spóźniony nieco na galę Dariusz Masłyka, zawodnik, trener i działacz Ósemki, jeden z laureatów nagród burmistrza.

Łącznie na nagrody przeznaczono 64 567 zł, a na wyróżnienia – 5 000 zł. Natomiast łączna kwota przyznanych stypendiów zamknęła się kwotą 106 690 zł. Była też nagroda Fair Play dla Pniowca za postawę w spartakiadzie dzielnic. Dla tarnogórskich sportowców i wszystkich uczestników gali wystąpił TG Band Grzegorza Waloszczyka wraz z wokalistkami Laurą Brol i Martą Cibą. Brawurowy występ bardzo się podobał.


Artykuł ukazał się w GWARKU 19/2018 z 15.05.2018

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.