•  Kamienica w Tarnowskich Górach, o której pisaliśmy wiele razy i która kilkakrotnie pojawiała się w naszej rubryce "Szkoda słów", ma szansę na rewitalizację.
     Kamienica w Tarnowskich Górach, o której pisaliśmy wiele razy i która kilkakrotnie pojawiała się w naszej rubryce "Szkoda słów", ma szansę na rewitalizację. Fot. Jarosław Myśliwski
09.01.2019

Miasto przekazuje kamienicę

Ma ponad 1000 m kwadratowych powierzchni użytkowej i jest warta ponad 1,2 mln zł. Miasto przekazuje MTBS-owi kamienicę przy ul. ks. Lewka 5.

Budynek i jego mieszkańcy nie mieli dobrej opinii, przez wiele lat informowaliśmy o konfliktach sąsiedzkich, awanturach, a zaniedbany dom pojawiał się w rubryce "Szkoda słów". Były problemy z ustaleniem własności nieruchomości. Ostatecznie miastu udało się przejąć kamienicę i wykwaterować lokatorów. Jest w złym stanie technicznym. Gdyby ją sprzedało, nie wiadomo, jak potoczyłyby się jej losy. – Radni uznali, że lepiej wnieść kamienicę jako aport do Międzygminnego Towarzystwa Budownictwa Społecznego, bo wtedy miasto będzie miało kontrolę nad tym, co się z nią stanie. Po remoncie może to być ładny budynek mieszkalno-usługowy – mówi Piotr Skrabaczewski, wiceburmistrz Tarnowskich Gór.

Kamienica znajduje się na terenie staromiejskiego obszaru objętego ochroną konserwatorską. (mir)


Artykuł ukazał się w GWARKU 2/2019 z 08.01.2019

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.