• Tunel, wybudowany równolegle do biegnącej pod wiaduktem kolejowym ul. Częstochowskiej, ma przejąć ruch rowerzystów i pieszych.
    Tunel, wybudowany równolegle do biegnącej pod wiaduktem kolejowym ul. Częstochowskiej, ma przejąć ruch rowerzystów i pieszych. Fot. Jarosław Myśliwski
12.02.2020

Miasto szuka chętnych na budowę tunelu

W magistracie otwarto oferty złożone w przetargu na budowę centrum przesiadkowego i sieci tras rowerowych w Tarnowskich Górach. Inwestycję podzielono na sześć części, wpłynęły trzy duże oferty, żadna nie obejmowała budowy tunelu dla pieszych i rowerzystów przy ul. Częstochowskiej.

– Chodziło nam o wysoką jakość i dlatego postawiliśmy w przetargu bardzo ostre wymogi. Nie jest to także zlecenie za pół miliarda, które zainteresowałoby duże firmy. Strona naszego urzędu nie należy też do tych, które odwiedzają…


Artykuł ukazał się w GWARKU 6/2020 z 11.02.2020

komentarze
z gmin
z gmin
z gmin
z gmin
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.