• Michał Oleszczyk objął stanowisko zastępcy dyrektora ds. repertuaru filmowego w TVP1.
    Michał Oleszczyk objął stanowisko zastępcy dyrektora ds. repertuaru filmowego w TVP1. Fot. Archiwum
04.08.2017

Michał Oleszczyk w TVP1

Michał Oleszczyk, pochodzący z Tarnowskich Gór krytyk filmowy oraz były dyrektor artystyczny Festiwalu Filmowego w Gdyni, objął stanowisko zastępcy dyrektora ds. repertuaru filmowego w TVP1.

Współpracę z telewizyjną Jedynką rozpoczął z początkiem tego tygodnia. O swoich planach i wyzwaniach, jakie stoją przed nim w związku z nową funkcją, informował na swoim profilu facebookowym: "Wspólnie z Mateuszem [Matyszkowiczem, dyrektorem TVP1 – przyp. red.] mamy nadzieję zdywersyfikować i podnieść jakość oferty filmowo-serialowej Jedynki. Dołożę wszelkich starań, by tak właśnie się stało i żeby Jedynka była anteną wartościowych produkcji polskich i zagranicznych".

To nie pierwszy sukces Michała Oleszczyka. Dotychczas pełnił funkcję dyrektora artystycznego, programera i rzecznika prasowego Międzynarodowego Festiwalu Kina Niezależnego Off Plus Camera, od 2013 roku, przez 4 lata – dyrektora artystycznego Festiwalu Filmowego w Gdyni. Na swoim koncie ma również współorganizację pokazów kina polskiego w Nowym Jorku i kilka książek o tematyce filmowej. Spełnia się także jako krytyk – zdobył przyznawaną młodym krytykom filmowym Nagrodę im. Krzysztofa Mętraka, pisał m.in. dla "Przekroju", "Tygodnika Powszechnego", "Kina", prowadzi też blog "Ostatni fotel po prawej stronie", który kilka lat temu nagrodzono tytułem "Bloga roku". Obecnie można go też oglądać na antenie TVP Kultura, w roli komentatora "Tygodnika kulturalnego".

Michał Oleszczyk jest tarnogórzaninem i absolwentem II Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica. Często podkreśla, jak silnie czuje się związany ze swoim rodzinnym miastem i jak chętnie przyjeżdża do Tarnowskich Gór.

(ap)


komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.