•  W maju 1945 r. wybuch miny zabił w pobliżu tego miejsca pięcioro dzieci.
     W maju 1945 r. wybuch miny zabił w pobliżu tego miejsca pięcioro dzieci. Fot. Krzysztof Garczarczyk
16.07.2019

Śmierć czekała pod krzyżem

Nabożeństwo powoli dobiegało końca, ksiądz udał się już do zakrystii, gdy ludzie zgromadzeni w kościele usłyszeli potężny huk. Był tak mocny, że zakołysał się kościelny żyrandol. Gdy zaniepokojeni wierni wyszli na zewnątrz, zobaczyli ciemnoszarą chmurę dymu, która unosiła się na horyzoncie.

U zbiegu ulic Piotra Skargi, Generała Władysława Sikorskiego i Bolesława Śmiałego w tarnogórskiej dzielnicy Bobrowniki Śląskie – Piekary Rudne stoi drewniany krzyż z figurą ukrzyżowanego Chrystusa. Historycy podają, że jest już trzecim w tym miejscu, a pierwszy postawiono w 1887 r. W…


Artykuł ukazał się w GWARKU 28/2019 z 16.07.2019

komentarze
z gmin
z gmin
z gmin
z gmin
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.