•  
      Fot. Archiwum
28.11.2017

Mieszkała z nieboszczykiem

Sekcja zwłok wykazała, że mężczyzna zmarł 4 lata temu i raczej z przyczyn naturalnych. Potwierdza to zeznania kobiety, która przez te 4 lata z nieboszczykiem mieszkała.

Przypomnijmy, że sprawa wyszła na jaw w październiku. Policjanci dostali wezwanie z ul. Roździeńskiego w Brzezinach Śląskich. Pasierbica mieszkającej tam 75-letniej kobiety przekazała szokującą informację - na wersalce znalazła zwłoki.

75-latka tłumaczyła, że nieboszczyk to mężczyzna, z którym pomieszkiwała. Zmarł na kanapie jesienią 2013 r. Piekarzanka bała się, że nie będzie umiała zorganizować pogrzebu, że zabraknie jej na to pieniędzy. Z tego powodu postanowiła nikomu nie mówić, że mężczyzna umarł.

Potwierdzono tożsamość zmarłego i faktycznie był to mężczyzna, który pomieszkiwał w mieszkaniu przy ul. Roździeńskiego. – Sekcja zwłok nie wykazała udziału osób trzecich, nie było obrażeń, więc prawdopodobnie mężczyzna zmarł z przyczyn naturalnych – informuje Grzegorz Kisiel, kierownik Oddziału Zamiejscowego w Piekarach Śląskich Prokuratury Rejonowej w Tarnowskich Górach.

Trwa sprawdzanie, czy kobieta nie pobierała jakiś świadczeń zmarłego, jednak jak na razie nic na to nie wskazuje. Piekarzanka nie została zatrzymana, była przesłuchiwana tylko w charakterze świadka. Postępowanie powinno się zakończyć do końca roku.

(esp)


Artykuł ukazał się w GWARKU 47/2017 z 28.11.2017

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.