• Śliskie drogi, letnie opony - o wypadek i kolizję nietrudno.
    Śliskie drogi, letnie opony - o wypadek i kolizję nietrudno. Fot. Archiwum policji
19.04.2017

Brak prądu, utrudnienia na drogach i kolei

Pociągi nie kursują na odcinku Koszęcin-Kalety. Wciąż w wielu miejscach nie ma prądu. Wszystko przez intensywne opady mokrego śniegu i wiatr.

Wciąż trwa usuwanie awarii sieci energetycznej. Jak informuje Łukasz Zimnoch, rzecznik prasowy firmy Tauron Dystrybucja, linie uszkodziły powalone drzewa i gałęzie obciążone mokrym śniegiem. Prądu nie było i częściowo wciąż nie ma m.in. w Tarnowskich Górach, Krupskim Młynie, Ożarowicach, Tworogu, Zbrosławicach, Boronowie, Woźnikach, Lublińcu, Koszęcinie.

Drzewo spadło na sieć trakcyjną na szlaku kolejowym Koszęcin-Kalety i tory są nieprzejezdne. Zorganizowano zastępczą komunikację autobusową. Wcześniej podobny problem był na odcinku Koszęcin-Tarnowskie Góry, ale tam ruch kolejowy już przywrócono.

Dziś po godz. 1 w nocy strażacy z OSP Ożarowice interwencję tuż przy remizie – do drzewa powalonego na ul. Dworcową. Po zakończeniu działań otrzymali informację o złamanej gałęzi blokującej praktycznie całą drogę z Brynicy do Ożarowic. Gałąź zniszczyła też tablicę z nazwą miejscowości „Miasteczko Śląskie”. W sumie Komenda Powiatowa PSP w Tarnowskich Górach zanotowała kilkadziesiąt interwencji.

Wczoraj w drugiej połowie dnia oraz dziś w nocy i rano sporo pracy mieli też policjanci. Na przykład w powiecie lublinieckim tylko w godzinach dopołudniowych mundurowi odnotowali już kilka kolizji. Niektóre drogi są zablokowane, tworzą się korki. (esp)


komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.