• Uroczystość złożenia kwiatów pod tablicami pamiątkowymi w murze kościoła.
    Uroczystość złożenia kwiatów pod tablicami pamiątkowymi w murze kościoła. Fot. Jacek Tarski
11.11.2017

Mieszkańcy Tarnowskich Gór świętują niepodległość

Uroczysta msza święta, ceremonia złożenia kwiatów pod tablicami pamiątkowymi wmurowanymi w ścianę kościoła pw.  św. św. Apostołów Piotra i Pawła, a po południu uroczysta sesja rady miejskiej. To program obchodów Święta Niepodległości w Tarnowskich Górach w sobotę, 11 listopada.

Pierwsze dwa punkty już za nami. Na mszę przybyła liczna reprezentacja mieszkańców, która później wzięła udział w uroczystościach na placu Gwarków. Przedstawiciele władz samorządowych miasta i powiatu, parlamentarzyści, komendanci służb mundurowych, reprezentacji stowarzyszeń, harcerze złożyli kwiaty i oddali hołd tym, którzy poświęcili Ojczyźnie to, co najcenniejsze - życie. 

Zebrani mieli okazję wysłuchać przemówień przewodniczącego Rady Miejskiej Tomasza Olszewskiego, burmistrza Arkadiusza Czecha, starosty Krystyny Kosmali, posłów Barbary Dziuk i Tomasza Głogowskiego, radnej Sejmiku Wojewódzkiego Lucyny Ekkert. Wszystkie wystąpienia dotyczyły kwestii szeroko rozumianego patriotyzmu. Mówcy podkreślali zgodnie, że miłość do Ojczyzny powinna być wartością cementującą społeczeństwo, że patriotyzm należy pojmować jako służbę dobru wspólnemu i dążyć do tego, by likwidować podziały i nie pogłębiać różnic dzielących naród. 

(CR)


komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.