•  Wnętrze kaplicy przed jej całkowitym zamurowaniem.
     Wnętrze kaplicy przed jej całkowitym zamurowaniem. Fot. Archiwum organizatorów akcji sprzątania
11.06.2019

Mieszkańcy w sądzie. Kaplica należy do miasta

Piekary Śląskie przejęły kapliczkę Matki Bożej Wspomożenia Wiernych - Maria Hilf i teren, na którym stoi. Zastępca prezydenta miasta Krzysztof Turzański podkreśla, że w sądowej batalii dużą rolę odegrały zeznania mieszkańców.

Miasto chciało przejąć zaniedbaną kapliczkę od lat. Złożono wniosek do Sądu Rejonowego w Tarnowskich Górach o stwierdzenie nabycia prawa własności przez przedawnienie (przemilczenie). Chodziło m.in. o to, by udowodnić, że po wojnie nie pojawił się właściciel kaplicy. Wniosek jednak oddalono. Potem…


Artykuł ukazał się w GWARKU 23/2019 z 11.06.2019

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.