• Fot. Wikipedia
11.04.2017

Żmija ugryzła 7-latka

W poniedziałek, przy ul. Dworcowej w Miedarach żmija ugryzła 7-latka.. Tego samego dnia przy ul. Barytowej w Tarnowskich Górach strażacy złapali 5 zaskrońców.

Dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Miedarach, pod opieką nauczyciela, wyszły na spacer na ul. Dworcową. To właśnie tam żmija ugryzła chłopca. Trafił do szpitala. Jego stan jest stabilny, dziś był jeszcze na oddziale pediatrycznym. Teren szkolnego boiska i ogrodu sprawdzili strażacy, jednak ani gniazda żmij, ani pojedynczych gadów nie znaleźli.

Dyrekcja szkoły ostrzega mieszkańców, a zwłaszcza rodziców małych dzieci, by zachowali ostrożność na ul. Dworcowej i w okolicy, bo widywane są tam żmije. To spokojny teren, niedaleko jest opuszczony dworzec kolejowy. Są tam dobre warunki dla gadów.

Także w poniedziałek przyjęto zgłoszenie mieszkańca ul. Barytowej. - Są węże przy oknie, na trawniku. 5 sztuk. Są żywe, mają około 60 cm długości – usłyszeli strażacy. Na miejscu zastali 5 zaskrońców. Złapali je specjalnymi chwytakami i wypuścili w lesie. (esp)


komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.