•  Drużyna Ósemki Tarnowskie Góry była gospodarzem mikołajkowego turnieju.
     Drużyna Ósemki Tarnowskie Góry była gospodarzem mikołajkowego turnieju. Fot. Krzysztof Garczarczyk
04.12.2017

Mikołajki pod znakiem hokeja

Do końca nie wiadomo czy Święty Mikołaj gra w hokeja na trawie równie dobrze, jak radzi sobie z hokejem na lodzie czy powożeniem saniami. W każdym razie grudniowe zawody w tej dyscyplinie, organizowane w Tarnowskich Górach, nie mogą się obejść bez jego udziału.

IV edycja międzynarodowego turnieju w halowej odmianie hokeja na trawie "Mikołajki 2017" zgromadziła 2 i 3 grudnia w hali przy Parku Wodnym dziecięce zespoły z Austrii, Białorusi i Polski. W zawodach nie zabrakło oczywiście naszych hokejowych klubów – Jedynki z Miasteczka Śląskiego i tarnogórskiej Ósemki, które pokazały się z dobrej strony.

Rywalizowano w dwóch grupach wiekowych. W grupie do lat 10 grało 7 drużyn, a w starszej, do lat 12, było ich osiem. Zawody stały na wysokim poziomie, mecze były emocjonujące, a młodzi zawodnicy wykazali dobre przygotowanie i umiejętności techniczne. – Ten turniej to przede wszystkim zabawa, ale także cenna wymiana doświadczeń, zwłaszcza że gościmy zespoły z innych krajów – mówi Norbert Górski, wiceprezes UKHT Ósemka.

W kategorii U-10 pewne zwycięstwo odniosła drużyna SV Arminen Wien, zdobywając komplet 18 punktów. Drugie miejsce zajęli zawodnicy LUKS Jedynka Miasteczko Śl. (13 pkt.), mocno zagrzewani do boju przez rodziców. Na trzeciej pozycji uplasowali się Białorusini z SMS Niemen Grodno (10 pkt., bramki +4). Także 10 pkt. zgromadził czwarty w tabeli UKHT Ósemka (bramki +2). Piątą lokatę zajął HKS Siemianowiczanka Siemianowice Śl. (4 pkt.), szóstą – UKS Orlęta Sosnowiec (3 pkt.), a siódmą – KS Cieszyn (1 pkt.).

Kategorię U-12 wygrał UKS Swarek Swarzędz (21 pkt.). Druga lokata przypadła SV Arminen Wien (18 pkt.), a Jedynka Miasteczko Śl. (13 pkt.) uplasowała się na trzecim miejscu. Kolejne lokaty zajęły drużyny: HC Wien (10 pkt.), HKS Siemianowiczanka (7 pkt.), UKS Orlęta Sosnowiec (7 pkt.), KS Cieszyn (3 pkt.), UKS SP 22 Trampkarz Zabrze (1 pkt.). Najmłodszym uczestnikiem turnieju okazał się 4-letni Szymon Zalewski z Siemianowiczanki, a z naszych drużyn – 7-letni Paweł Marszałek z Jedynki i 8-letnia Zosia Kos z Ósemki.

Kluby uczestniczące w turnieju otrzymały pamiątkowe puchary, a zawodnicy medale i obfite paczki słodyczy. Organizatorzy, Śląski Związek Hokeja na Trawie i Ósemka Tarnowskie Góry na stałe wpisali imprezę do kalendarza sportowego. – Tak więc już za rok młodzi adepci hokeja na trawie z Polski i zagranicy ponowne spotkają się ze Świętym Mikołajem – zapowiada Andrzej Miśkiewicz, trener Jedynki Miasteczko Śl. i prezes Śląskiego Związku Hokeja na Trawie.

Krzysztof Garczarczyk


Artykuł ukazał się w GWARKU 48/2017 z 05.12.2017

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.