•  UKHT Ósemka Tarnowskie Góry w kategorii U-12 uplasowała się tuż za podium.
     UKHT Ósemka Tarnowskie Góry w kategorii U-12 uplasowała się tuż za podium. Fot. Archiwum szkoły
08.12.2018

Mikołajkowy hokej z Ósemką

1 i 2 grudnia w tarnogórskiej hali sportowej odbył się Międzynarodowy Halowy Turniej Mikołajkowy hokeja na trawie dzieci z roczników 2006-2007 oraz 2008 i młodszych. To już piąta edycja wydarzenia.

W zawodach brały udział drużyny z Białorusi i Austrii, ale też z Cieszyna i Zabrza. Nie zabrakło LUKS Jedynka Miasteczko Śląskie oraz mocnej ekipy tarnogórzan z UKHT Ósemka Tarnowskie Góry, uczniów klas sportowych Szkoły Podstawowej nr 15, reprezentowanych przez trzy zespoły. – To był turniej mikołajkowy i celem zawodów była przede wszystkim dobra zabawa i integracja, a nie ostra rywalizacja. Starsi zawodnicy mogli zagrać z przeciwnikami z Grodna i Wiednia. Poziom tej grupy był bardzo wyrównany i cieszę się, że zajęli IV miejsce. Przegrali w rzutach karnych. Młodsi hokeiści z Ósemki trenują dopiero dwa miesiące i to był ich pierwszy turniej. Poradzili sobie świetnie – mówi trenerka hokeistów Agnieszka Grzesiuk. Statuetkę najlepszego zawodnika turnieju zdobył bramkarz UKHT Ósemka (kat. U-12) Szymon Lachowicz. Zmagania w grupie U-12 wygrał KS Cieszyn, w młodszej grupie – UKS Orlęta Sosnowiec.

– Czekamy na terminarz rozgrywek Śląskiego Związku Hokeja na Trawie. Nasi starsi zawodnicy będą brali udział w rozgrywkach U-14 i będą rywalizować z nieco starszymi zawodnikami. Młodsi będą grać w swojej kategorii wiekowej U-10. Mecze rozpoczną się w styczniu – zaznacza Agnieszka Grzesiuk.

UKHT Ósemka U-12 to uczniowie klasy VI A: Konrad Jachowicz, Mateusz Klimkiewicz, Szymon Krotofil, Szymon Lachowicz, Goran Mariancik, Bartosz Ogłaza. Maksymilian Pielok, Jan Piotrowski i Patryk Pietrzak.

UKHT Ósemka w kategorii U-10 to uczniowie klasy IV A: Przemysław Izydorczyk, Maksymilian Kaczmarek, Konrad Kania, Wojciech Kaszuba, Alexander Kądziołka, Adam Kliner, Jakub Kulik, Robert Rorhbach, Dawid Skóra, Przemysław Zabielski, Mateusz Warzycha i Filip Wrodarczyk.

(aj)


Artykuł ukazał się w GWARKU 49/2018 z 11.12.2018

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.