•  Budynek od wielu lat jest niewykorzystywany. Właściciel ma pozwolenie budowlane na jego adaptację. Tutaj ma powstać restauracja.
     Budynek od wielu lat jest niewykorzystywany. Właściciel ma pozwolenie budowlane na jego adaptację. Tutaj ma powstać restauracja. Fot. Jarosław Myśliwski
26.11.2018

Minibrowar w szpitalu

Niedawny pożar w budynku dawnego szpitala górniczego w Tarnowskich Górach sprowokował dyskusję na temat jego przyszłości. Ma tam powstać restauracja, a na podwórzu minibrowar.

11 listopada doszło do pożaru w XIX-wiecznym budynku przy ul. ks. Wajdy, gdzie kiedyś mieścił się szpital spółki brackiej. Ostatecznie szkody okazały się niewielkie, natomiast zamieszczona na naszej stronie internetowej informacja o pożarze wywołała ożywioną dyskusję, dotyczącą…


Artykuł ukazał się w GWARKU 47/2018 z 27.11.2018

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.