•  Przed kaletańskim przedszkolem jest trawnik z rzadka obsadzony krzakami. To ma się zmienić. Miasto otrzymało dotację i ma posadzić 140 krzewów różnych gatunków.
    Przed kaletańskim przedszkolem jest trawnik z rzadka obsadzony krzakami. To ma się zmienić. Miasto otrzymało dotację i ma posadzić 140 krzewów różnych gatunków. Fot. Jarosław Myśliwski
16.04.2017

Miniogród botaniczny dla przedszkola

Przy Przedszkolu nr 1 w Kaletach powstanie miniogród botaniczny. Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach wsparł przedsięwzięcie kwotą 3 600 zł. Efekty powinny być widoczne jeszcze przed zakończeniem roku szkolnego.

Miniogród ma zostać założony na powierzchni około 200 metrów kwadratowych. Ma tam zostać posadzonych 140 krzewów 30 różnych gatunków. Liściaste, iglaste, płożące oraz rosnące pionowo mają zostać tak dobrane, aby kwitły i owocowały w różnych okresach. Zostaną posadzone w formie wysepek, aby umożliwić przedszkolakom dojście do nich i swobodną obserwację przyrodniczą. Każdy gatunek roślin oznaczony zostanie za pomocą plastikowych tabliczek z nazwami krzewów.

"Utworzenie miniogrodu botanicznego przy przedszkolu będzie najlepszym sposobem zachęcania dzieci do obserwacji i eksperymentowania" – uzasadniają wnioskodawcy. Dofinansowanie obejmuje również stworzenie program edukacji ekologicznej dla dzieci w wieku przedszkolnym "Piękny może być świat wokół nas". (mir)


Artykuł ukazał się w GWARKU 16/2017 z 18.04.2017

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.