18.07.2017

Miniogród dla przedszkola

Przy Przedszkolu nr 1 w Kaletach powstał miniogród botaniczny. Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach wsparł przedsięwzięcie kwotą 3 600 zł. Cały koszt to 4 800 zł.

Miniogród powstał na powierzchni około 200 metrów kwadratowych. Posadzono 140 krzewów 30 różnych gatunków. Liściaste, iglaste, płożące oraz rosnące pionowo zostały tak dobrane, aby kwitły i owocowały w różnych okresach roku. Zostały posadzone w formie wysepek, aby umożliwić przedszkolakom dojście do nich i swobodną obserwację przyrodniczą.

"Utworzenie miniogrodu botanicznego przy przedszkolu będzie najlepszym sposobem zachęcania dzieci do obserwacji i eksperymentowania" – uzasadnili wnioskodawcy. Dofinansowanie obejmuje również stworzenie programu edukacji ekologicznej dla dzieci w wieku przedszkolnym "Piękny może być świat wokół nas". (mir)


Artykuł ukazał się w GWARKU 29 z 25.07.2017

komentarze
z gmin
z gmin
z gmin
z gmin
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.