• Tomasz Gorzędowski wyruszy w podróż dookoła świata, żeby spełnić swoje marzenie i pomóc w realizacji marzeń innych.
    Tomasz Gorzędowski wyruszy w podróż dookoła świata, żeby spełnić swoje marzenie i pomóc w realizacji marzeń innych. Fot. Archiwum UM
05.11.2015

Motocyklem dookoła świata

Samotna podróż dookoła świata na motocyklu jako sposób na budowę szkolnego boiska — to cel Tomasza Gorzędowskiego z Piekar Śląskich. 24-latek chce odwiedzić 35 krajów w ciągu roku. Trasa będzie liczyła 50 tys. km. Cel to zebranie 200 tys. zł.

Piekarzanin fascynuje się motocyklami od 12 roku życia. Najpierw brał udział w motocyklowych wyprawach po Polsce, potem wyjazdy były dalsze. Tomasz ma już za sobą podróż dookoła Europy — w sierpniu ubiegłego roku pokonał 7822 km i odwiedził 14 krajów. — Dla mnie podróż to poczucie wolności, nie wiem, czy zrealizuję cały plan, ale nie chcę kiedyś żałować, że nie spróbowałem. Jeśli nie zrobię tego teraz, to nie zrobię nigdy — komentuje. Przy okazji Tomasz Gorzędowski chce pomóc innym, stąd pomysł by połączyć podróż dookoła świata z akcją zbierania funduszy na budowę boiska przy Szkole Podstawowej nr 5. Pomoże mu fundacja Drogi Życia.

Projekt jest w trakcie realizacji, można przekazywać datki na specjalnie utworzone konto. Sam podróżnik przygotowuje się do wyprawy. Najważniejszy jest motocykl, który, dzięki przychylności jednej z firm, będzie gotowy na tak karkołomną wyprawę. Podróż rozpocznie się 25 maja 2016 roku. Motocyklista wystartuje z Polski, przez Słowację i Węgry pojedzie do Rumunii, a dalej do Bułgarii i Turcji.

 Następnie zaczyna się etap podróży wywołujący we mnie największą adrenalinę czyli przejazd przez Iran i Pakistan. Jeżeli uda mi się pokonać te niebezpieczne rejony, zamierzam udać się do Indii by zobaczyć na własne oczy Taj Mahal — mówi. Kolejny punkt wyprawy to Nepal, potem Chiny przez góry Tybetu, Tajlandia następnie przelot lub przeprawa morska do Stanów Zjednoczonych. W Stanach zamierza przejechać słynną Route 66, aby później dotrzeć do Meksyku i dalej do Ameryki Południowej. Zwieńczeniem podróży po tym kontynencie ma być udział w największym karnawale świata w Rio De Janeiro. Następnie najkrótszą trasą wróci do Polski: przez Maroko, Hiszpanię, Francję, Szwajcarię, Austrię i Czechy.

Na realizację marzenia Tomasz dał sobie 12 miesięcy. Czas do rozpoczęcia podróży odmierza zegar na stronie poświęconej wyprawie. — Nawet jeśli nie wszystko pójdzie po mojej myśli, najważniejsza i tak jest droga, to ona nas prowadzi — mówi Gorzędowski.

Przygotowania do wyprawy, a w przyszłości samą podróż można śledzić na www.motosamsara.pl oraz na Facebooku: https://www.facebook.com/motosamsara/?pnref=lhc. Więcej informacji o zbiórce: http://motosamsara.pl/?page_id=21&lang=pl.

(aj)


komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.