•  
      Fot. Jarosław Myśliwski
29.11.2017

Muflony na wolności, żółwie do rejestru

W połowie listopada po Tarnowskich Górach biegały dwa muflony. Wcześniej kilka razy strażacy w okolicach Strzybnicy i Boruszowic gonili kangura. W Wieszowie w domu mieszalnym odkryto krokodyle i małego lygrysa. Coraz częściej ludzie hodują zwierzęta, które nie występują naturalnie w naszym środowisku.

Do redakcji zadzwonił w ubiegły tygodniu czytelnik z informacją, że jeden z muflonów znajduje się u leśniczego w okolicy Puferek. Drugi miał zostać zastrzelony przez myśliwych. Okazało się to plotką, wiadomości nie potwierdziło żadne z okolicznych nadleśnictw.

–…

Artykuł dostępny po wykupieniu dostępu do treści
Chcę wykupić dostęp do treści >>>


Artykuł ukazał się w GWARKU 47/2017 z 28.11.2017

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.