•  W przyszłym roku to metropolia ma zająć się organizacją transportu publicznego na terenie dziś obsługiwanym przez MZKP.
     W przyszłym roku to metropolia ma zająć się organizacją transportu publicznego na terenie dziś obsługiwanym przez MZKP. Fot. Alicja Jurasz
08.05.2018

MZKP do likwidacji, gminy do metropolii?

Od 1 stycznia 2019 roku Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia zajmie się organizacją transportu publicznego na terenie obsługiwanym przez Międzygminny Związek Komunikacji Pasażerskiej. Jaka przyszłość czeka w tej sytuacji MZKP?

– To dopiero pierwszy krok. Czy będzie się wiązał z likwidacją MZKP? Raczej tak – przyznaje dyrektor MZKP Henryk Szudy. 20 kwietnia decyzję o przekazaniu praw i obowiązków MZKP na rzecz metropolii podjął zarząd związku. Miasteczko Śląskie, Krupski Młyn, Tworóg, Toszek i…

Artykuł dostępny po wykupieniu dostępu do treści
Chcę wykupić dostęp do treści >>>


Artykuł ukazał się w GWARKU 18/2018 z 08.05.2018

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.