• 29.05.2016

  Na dwóch kółkach Szlakiem Zabytków Techniki

  Między 26 a 28 maja w Zbrosławicach odbył się VIII Ogólnopolski Zlot Społeczności Rowerzystów, coroczna impreza, która gromadzi miłośników rowerów z całej Polski. Grupa prawie 30 rowerzystów miała okazję przekonać się jak zielony jest Śląsk, zwiedziła też kilka ważnych punktów na Szlaku Zabytków Techniki.

  Podczas dwóch całodniowych rajdów rowerzyści zwiedzili Kopalnię Guido w Zabrzu, Zabytkową Kopalnię Srebra w Tarnowskich Górach, gliwicką Radiostację, odwiedzili Zabytkową Stację Wodociągową w Karchowicach i pałac w Kamieńcu. Od strony organizacyjnej nad imprezą czuwała Ewa Kretek. - Od ośmiu lat tradycyjnie zlot organizujemy w okresie Bożego Ciała, ze względu na dłuższy weekend. Za kolejne edycje odpowiadają osoby, które mieszkają w okolicy miejsca, w którym się odbywa zlot. W tym roku przyszła kolej na mnie. Jestem wdzięczna uczestnikom, którzy zdecydowali się przyjechać na Śląsk, bo wiele jest tu do pokazania - mówiła. 

  Grupa miłośników rowerów poznała się ponad dekadę temu przez stronę internetową. Po pewnym czasie jej członkowie zdecydowali, że chcą się spotkać również w świecie rzeczywistym. Pierwszy zlot odbył się w Łagowie. Ekipa jest zgrana i towarzyska, nic dziwnego, że chętnie dołączają do niej nowe osoby. - Udało się nam zwerbować naszego przewodnika po Kopalni Guido, przejechał do nas na ognisko z synem, grał na gitarze – opowiadał Zbigniew Bartasun, reprezentant Warmii i Mazur. W przyszłorocznym zlocie chce uczestniczyć Bolesław Bereska z żoną. Mieszkają w Bobrownikach Śląskich, o rajdzie przeczytali w internecie. - Okazało się, że można dołączyć. To nasz pierwszy wyjazd grupą zorganizowaną i chętnie go powtórzymy za rok - mówił. (aj)

  Więcej o zlocie w "Gwarku" z 7 czerwca.


  komentarze
  „Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

  Wydawca:
  Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

  Adres redakcji:
  42-600 Tarnowskie Góry
  ul. Bytomska 3
  Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
  fax 32-285-37-03
  Poinformuj Gwarka

  Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

   

  Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.