• Organek - jedna z gwiazd tegorocznych Gwarków.
    Organek - jedna z gwiazd tegorocznych Gwarków. Fot. Jarosław Myśliwski
02.10.2017

Na Gwarkach chcemy gwiazd, a nie lokalnych zespołów

Kto powinien wystąpić na następnych Gwarkach, jaki koncert był najbardziej udany w tym roku? Do 6 października można wyrazić swoje zdanie w specjalnej ankiecie przygotowanej przez Tarnogórskie Centrum Kultury na facebookowym profilu. Pytania dotyczą m.in. organizacji, programu i artystów.

Internauci w większości chwalą tegoroczny program i uważają, że był ciekawszy od zeszłorocznego. Z komentarzy wynika, że najbardziej podobały się koncerty Agnieszki Chylińskiej, Anny Wyszkoni, Organka i Natalii Szroeder. Ale doceniono też pochód i zespół TESS. Przy okazji pytania, gdzie powinny występować w następnych edycjach dziecięce i młodzieżowe zespoły – na festynie "Postaw na rodzinę", czy na scenie głównej, wiele osób zaznaczało, że TESS zasługuje na dużą scenę.

Spodobał się pomysł, żeby w programie znalazło się więcej kabaretów. Uczestnicy ankiety najbardziej zgodni są przy pytaniu o to, czy gwiazdą wieczoru powinien być lokalny, tarnogórski zespół. Zdecydowana większość chce zobaczyć na scenie artystów znanych w całym kraju. Kogo? Tu już nie ma zgodności. Lista propozycji jest długa i różnorodna, pojawił się na niej m.in. Dżem, Margaret, Sound`n`Grace, Enej, Ewa Farna, Taco Hemingway, niektórzy chcą więcej muzyki rockowej, inny rapu, nie zabrakło też disco polo i Zenona Martyniuka.

W opiniach punktowano również to, co nie wyszło na tegorocznej imprezie. Narzekano na brak telebimów, hałaśliwą muzykę na karuzelach i jak co roku – na nagłośnienie.

(aj)


komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.