11.12.2017

Na jarmarku w Kaletach [FILM]

Można na nich kupić ręcznie wykonane ozdoby, ale też wesprzeć akcje organizowane na szczytny cel. Jarmarki adwentowe od kilkunastu lat odbywają się prawie w każdej gminie powiatu tarnogórskiego.

Na jarmark w Kaletach od 3 lat przygotowywane jest coś specjalnego, kojarzącego się z parafią św. Józefa i Kaletami. Podczas VI Parafialnego Jarmarku Adwentowego sprzedawano porcelanowy kubek z widokiem kościoła, zaprojektowany na specjalne zamówienie. – Promuje nie tylko naszą parafię i miasto. Są tam słowa, na których wartość zwracał uwagę papież Franciszek podczas Światowych Dni Młodzieży: proszę, przepraszam i dziękuję – mówi ks. Marek Niewiadomski.

W ubiegłym roku sprzedawano kalendarz, w którym pokazano różne grupy, działające nie tylko w parafii, ale generalnie w mieście. Rok wcześniej dokumentowano, co istotnego wydarzyło się w kolejnych miesiącach w Kaletach i potem pokazano na kartach kalendarza. Dwa lata temu na jarmarku oferowano ręcznie malowaną bombkę z widokiem kościoła.

– Natomiast podstawowym celem jarmarku jest jednoczenie parafii i miasta, wszystkich mieszkańców – mówi ks. Niewiadomski. – Po frekwencji widać, że pomysł jest trafiony.

W tym roku, mimo chłodu i dokuczliwego wiatru, namiot na kościelnym placu szczelnie wypełniła publiczność, która oklaskiwała miejscowe zespoły, ale także grającego na fletni pana Leszka Pnioka z Radzionkowa i Blue Party z Tarnowskich Gór. Na straganach proponowano stroiki i inne ozdoby bożonarodzeniowe, były też stoiska gastronomiczne.

Na jaki cel zbierano pieniądze podczas kaletańskiego jarmarku? – Na organizację kolejnego koncertu z okazji Dnia Matki. Zorganizowaliśmy taki w tym roku i na twarzach pań widać było, że warto – dodaje ks. Niewiadomski.

Jarosław Myśliwski


Artykuł ukazał się w GWARKU 49/2017 z 12.12.2017

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.