15.01.2016

Na niską emisję

Zbrosławice dołączyły do gmin, które dostały z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach dotacje na przygotowanie planów gospodarki niskoemisyjnej. Do tej pory takie wsparcie otrzymały m.in. Radzionków i Świerklaniec.

Wdrażanie planów gospodarki niskoemisyjnej jest związane z przyjęciem w 2007 roku tzw. pakietu energetyczno-klimatycznego Unii Europejskiej. Plan gospodarki niskoemisyjnej zawiera informacje wykorzystane przy podejmowaniu decyzji pozwalających na ograniczenie emisji gazów cieplarnianych do środowiska. To dokument wymagany przy składaniu wniosków przez gminy o wsparcie ze środków UE w ramach perspektywy 2014-2020. — Tylko zadania zawarte w tych planach będą mogły zostać dofinansowane z UE. Dlatego tak ważne jest, aby opracować dobry plan gospodarki niskoemisyjnej mówi Andrzej Pilot, prezes WFOŚiGW w Katowicach. — Decyzja o dotacji dla Zbrosławic zapadła na początku roku. Kwota wynosi 12 tys. 800 zł. Od strony merytorycznej plany analizują nasi doradcy energetyczni.

Katowicki WFOŚiGW wyszkolił pięciu certyfikowanych doradców energetycznych. Gminom z powiatu tarnogórskiego i Piekarom Śląskim doradza Elżbieta Kisiel, a z powiatu lublinieckiego – Ryszard Mocha.

(mir)


Artykuł ukazał się w GWARKU 3 z 19.01.2016

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.