15.01.2020

Na wewnętrznej migracji daleko nie zajedziemy

O jedną osobę różni się liczba urodzeń od liczby zgonów w Świerklańcu. To jedyna gmina w powiecie tarnogórskim, gdzie zanotowano w ubiegłym roku dodatni przyrost naturalny.

Nasze miejscowości przed wyludnianiem się ratuje tylko migracja z dużych śląskich miast. Póki co ma kto płacić podatki, ale przyciąganie nowych mieszkańców to strategia na krótki dystans, nie tylko dlatego, że liczba chętnych do opuszczenia metropolii jest…


Artykuł ukazał się w GWARKU 2/2020 z 14.01.2020

komentarze
z gmin
z gmin
z gmin
z gmin
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.